יום שני, 22 ביולי 2024, ט"ז תמוז ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 02-5900070

חדשות במעלה נט

החדשות המקומיות

זווית אישית | עו"ד רפאל בן חור || דרושה ממשלה עם "ביצים"

המנהיגות אינה ראויה לעם הזה; איני רואה כל הבדל בין ביבי לגנץ, שניהם שמים את צרכיהם הפוליטיים לפני צרכי חייליהם, ילדינו; מנהיגות אשר עושה עלינו סיבוב של פוליטיקה, היא מנהיגות אשר חייבת להיעלם מהנוף הפוליטי; העם זקוק לממשלה ציונית וגדולה, ממשלה "עם ביצים" אשר תוכל לפעול נחרצות ללא כל שיקול פוליטי אלא רק ממניעים לאומיים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רפי בן חור

עם צאת השבת שמעתי את הבשורה הנהדרת על מעשי הגבורה ושחרור ארבעת החטופים מעזה. זו הייתה שמחה מהולה בעצב רב ובכאב גדול עם נפילתו של רב פקד ארנון זמורה ז"ל.

לצערי יש עוד 120 חטופים, ומבחינת החמאס יש בידם עדיין את קלף המיקוח הגדול, אשר מביאם לדרוש כניעה ללא תנאי על מנת לשחררם.

הפעולה הכבירה הזו נטעה בי מחדש את התחושה של הערבות ההדדית בעם, אהבת האחים, והנכונות להקריב את חייך על מנת להציל חיים של אח במצוקה. שמעתי את דברי משתתפי המבצע – הטייסים, מפקדי הימ"מ וצה"ל, וחשתי גאווה אין סופית. לרגע נראה כי אנו שוב כעם, על דרך המלך, דרך אותה התוו חיילינו הגיבורים, בהעלותנו בכוח על דרך זו.

רגשות אלה נופצו עד מהרה עם הודעתו של גנץ על פרישתם ממשלת החירום, ממשלת האחדות. כאב לי לראות את האטימות של שני הצדדים, גם של ראש הממשלה, אשר היה חייב לצאת מכליו ולעשות הכל על מנת לא לפרק את האחדות, וגם של שר הביטחון שבחר דווקא בשעה זו לנטוש את הספינה. ביבי וגנץ משולים להורים אשר ילדיהם עושים הכל על מנת לשמר את המשפחה, מקריבים את חייהם למען המשפחה, אך ההורים שקועים בחשבונות שלהם, אשר אין להם כל קשר או חיבור עם מה באמת זקוקה היום המשפחה המדינה.

לצערי, גנץ וביבי "עושים עלינו פוליטיקה". גנץ נבהל מהירידה בסקרים, ויועציו הפוליטיים מאמינים כי רק בריחה מהממשלה תשפר את מעמדו, הוא מתוסכל להיות ראש ממשלה רק בסקרים אך לא במציאות. במיוחד כאשר היה מספר פעמים במרחק נגיעה תפקיד זה. ביבי לא מצליח להתגבר על איומי בן גביר, סמוטריץ' והחרדים, והוא, כמו גנץ, נלחם על שרידותו הפוליטית, גם אם זה על חשבון עם ישראל!

ביבי נאחז בכוח ברוב הקואליציוני, הוא שבוי בידי החרדים ומוכן להפוך את כל העולם על מנת לרצות אותם. ביבי הוא אח שכול, אח של גיבור ישראל אשר נפל בשחרור חטופים באנטבה, הוא יודע היום כי חייבים צבא גדול יותר, הוא יודע כי חייבים למלא את השורות, אך לצערי, הוא נכנע לתכתיבי החרדים המכתיבים את מדיניות הגיוס של החרדים.

גנץ עושה מזה פוליטיקה מהכיוון שלו, ומצדיק את פרישתו מהממשלה גם בגלל נושא זה. הם אינם מנהיגים אמיתיים, הם פועלים ההיפך ממה שנדרש כעת לעם ישראל, אשר נמצא בסכנת קיום פיזית ושבור ורצוץ מבחינה נפשית ומורלית.

המנהיגות אינה ראויה לעם הזה, זו מנהיגות אשר עושה עלינו סיבוב של פוליטיקה, וזו מנהיגות אשר חייבת להיעלם מהנוף הפוליטי.

איני רואה כל הבדל בין ביבי לגנץ, שניהם שמים את צרכיהם הפוליטיים לפני צרכי חייליהם, ילדינו. שניהם אשמים ופועלים במעשיהם לפירוד העם. על זה ההיסטוריה לא תשכח, על כך ההיסטוריה לא תסלח.

איני יודע מה הפתרון, חלק טוענים ומבקשים להקדים הבחירות לסוף הקיץ, לאוורר את התחושה, ואני בין אלה המבקשים לציין כי העם היום זקוק לאחדות, העם זקוק לממשלה של כל המפלגות הציוניות, ממשלה גדולה "עם ביצים" אשר תוכל לפעול נחרצות ללא כל שיקול פוליטי, אנו זקוקים לפעולות רק משיקולים לאומיים וקיומיים.

על המנהיגות לפעול מיד בדרך זו וטובה שעה אחת קודם.

תגובות

1
חדשות - the news time israel , האתר שמצי
thenewstimeisrael | 12:19   14.06.24