יום שני, 15 באפריל 2024, ז' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 02-5900070

חדשות במעלה נט

החדשות המקומיות

זווית אישית / לא ישחררו, לא יקבלו

אסור לנו לקבל את דרישת החמאס לשחרור החטופים תמורת הפסקת הלחימה ושחרור מחבלים 2 ביבי צריך לגלות אומץ ולהודיע לעולם באופן חד משמעי כי שחרור החטופים יהיה התנאי היחיד להכנסת אוכל וסיוע הומניטרי בעזה 2 שחרור החטופים יהיה רק באמצעות פעולות צבאיות והפעלת סנקציות על תושבי עזה, שלא יקבלו אלפי משאיות מלאות בכל טוב אם החטופים לא ישוחררו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רפי בן חור

לא תמיד דברים נכונים הם נעימים לשמיעה או פופולריים, אבל אני רוצה לומר מילים שהם ממש בניגוד לעמדת כל אמצעי התקשורת המובילים את המאבק, לטענתם, לשחרור החטופים. מכל הגורמים אשר מנהלים מלחמה זו, תוך שימוש בכל כלי אפשרי, אני יכול להבין בלבד את בני משפחות החטופים. הם "לא רואים בעיניים" ונלחמים מתוך לחץ וכאב מובן ביותר. אני יכול להבין אותם, הם נמצאים במצוקה קשה, ואולי עושים טעויות, אך איני מבין את התקשורת ואת אנשי האופוזיציה שמאמצים ומחזקים גישה מוטעית והרסנית זו.

לצערי הרב, כל המאבקים הפומביים והקולניים נותנים לרגע את הרושם כי החטופים נמצאים בידי ממשלת ישראל ורק היא יכולה ומסוגלת לשחררם. מנגד, יושבים "החיות הרעות" של חמאס בעזה, ומחפשים בכל כוח זיק של חולשה על מנת לנצל זאת ולהציל את תבוסתם הצבאית על ידי הפסקת המלחמה, והגרוע מכל, שחרור 2-3 אלפי מחבלים מסוכנים אשר נמצאים בכלא ישראל.

חד משמעית, לכולם חייב להיות ברור שהיענות לדרישות חמאס עקב לחץ המשפחות והעולם, יביא אסון על ישראל, ובמיוחד לנו בכל אזור יהודה ושומרון. שחרור רבי מחבלים השייכים לכל הזרמים הפלסטינאים יביא לשליטה בלתי מעורערת של חמאס על כל יהודה שומרון ועזה. הם יהיו המציל הלאומי פלסטיני, והשפעתן של ההרס וההרג בעזה תתגמד מול הצלחה זו.

גם אם ישראל תסכים לשחרור חלקי של אסירים, הנזק יהיה בלתי נמנע. במידה וישראל תצליח לשכנע את העולם על הפסקת המלחמה לזמן מוקצב, אין סיכוי שהעולם יאפשר בעוד מספר חודשים את חידוש הקרבות.

עם כל הכבוד לדרישת המשפחות, טענותיהן יהיו צודקות כלפי ממשלת ישראל, אך לא ניתן מוסרית לדרוש עקב כך מכל תושבי ישראל להיות שוב קורבנות של טרור אשר רק יתחזק ויפיל קורבנות רבים.

על משפחות החטופים להפנות זעמם לממשלה ולכל הגורמים הצבאיים, על הממשלה להמציא פתרון, אך לא על חשבון ביטחונם וקיומם של תושבי ישראל, ובמיוחד אנשי יהודה ושומרון. 

אני שמח כי הממשלה החליטה וראש הממשלה נתן את אישורו לפעולה הרואית זו אשר הצילה את שני החטופים מרפיח. פתרונות הממשלה חייבות להיות בדרך זו, עלינו לדבר עם החמאס בשפה שאינה נוחה להם, אך הם מכירים אותה על בוריה - וזו שפת הכוח.

לדעתי על נתניהו כראש ממשלה לתפוס אומץ אל מול כל העולם ולאיים חד משמעית כי שחרור החטופים יהיה התנאי היחיד להכנסת אוכל וסיוע הומניטרי בעזה.

כמו שהעולם יודע לקבל את דרך חמאס, אשר מחד הם מחזיקים את החטופים שלנו ומאידך הם מקבלים סיוע כה נרחב, כך נראה כי יבינו גם אותנו. ביידן מנסה להשית על המקרה את המנטליות ודרך החשיבה האמריקאית, דרך אשר חד משמעית זרה לאזור לערבים ולעזה, ובמפורש לא מביאה לסיום הלוחמה ולסיים הטרור ואי השקט.

על ביבי להמר ולא לפחד. נאפשר עזרה והצלה בכפוף לשחרור מידי של כל החטופים. אני מאמין שהעולם יבין ויעכל את הדרישה, ויש להפעיל לחץ על החמאס לשחרר החטופים, אחרת כל תושבי עזה והחמאס ימותו ברעב. 

עד כה שיחקנו לידיהם בגלל החולשה של ביבי, עד כה אנחנו עדיין פוטנציאל לפגיעה קשה וארוכת טווח לתושבי ישראל. קיימת דרך אחת ויעילה - והיא לנהוג בתקיפות בלתי מתפשרת אשר תתבצע בשילוב של פעולות צבאיות לשחרור החטופים והפעלת סנקציות ולחץ על כל תושבי עזה, שלא יקבלו יותר אלפי משאיות מלאות בכל טוב.

לחץ וסנקציה כאלה, אשר יימשכו לכל היותר שבוע עד עשרה ימים, יפנו את הזעם של התושבים אל החמאס שייכנע בלית בררה ויביא לסיום מלחמה בלתי נגמרת זו. וטובה שעה אחת קודם.

תגובות