יום שני, 15 באפריל 2024, ז' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 02-5900070

חדשות במעלה נט

החדשות המקומיות

זווית אישית / אנחנו נהיה על הכוונת

עסקת שחרור החטופים, שמביאה עמה הפסקת לחימה ושחרור מחבלים, תגרום לכך שאנחנו, תושבי מעלה אדומים ויו"ש, נהיה על הכוונת של המחבלים; אני מבין את המשפחות, אבל כולנו למודי ניסיון משחרור המחבלים בעסקת שליט, בה השתחרר גם סינוואר; אין לאף פוליטיקאי כל זכות להפקיר את תושביה היהודים של יהודה ושומרון ולהעמיד אותנו בסכנה קיומית יום יומית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רפי בן חור

נושא עסקת שחרור החטופים עומד על הפרק. משפחות החטופים מפעילות לחצים אדירים לקבל ללא תנאי את בקשות חמאס לביצוע עסקה זו. אני מבין אותן ומקבל את מאבקן האדיר. נכון, זה ממש נורא, וכל מילה אודות הצער האין סופי שנפל בחלקן של המשפחות הינה מיותרת וחסרת משמעות. אני מבין את המשפחות, אך איני מוכן כלל להבין את הפוליטיקאים שתופסים טרמפ על נושא זה, כשלנגד עיניהם המטרה היא להחליף את השלטון, ועל הדרך גם לשחרר החטופים.

לצורך מאבק זה גויסו מיליונים רבים של שקלים, גויסה התקשורת, גויסו אלופים במילואים, כאשר הדרישה האמיתית היא קבלת דרישות חמאס ככתבם וכלשונם.

האמת שכבר קשה לי לשתוק, וכתושב מעלה אדומים קיבלתי קריאת השכמה כשמחבל ביצע ניסיון דקירה בכניסה למעלה אדומים. לא שכחנו גם את אלפי הפלסטינאים שנכנסו למישור אדומים ללא רשות וללא בדיקה ביטחונית. שכננו למדים מהר מאוד את העובדה כי גם הם יכולים, כמו יחיא סינוואר, להיות גיבורים ולא לפחד כלל להכות במעלה אדומים.

בעזה נולד מנהיג על לעם הפלסטינאי, הוא כבר משמש כגיבור לאומי, הוא לא מפחד מישראל, הוא רצח בישראלים, הוא הבטיח גם לשחרר את כל האסירים בכלא הישראלי, רוצחים מתועבים אשר טבחו ורצחו יהודים, רוצחים אשר תכננו וביצעו את הפיגועים הקשים ביותר, פיגועים אשר גבו דמים רבים הרס וחורבן.

אנחנו במעלה אדומים נהיה על הכוונת ראשונים אם אכן תתבצע כל עסקה אשר בצדה הפסקת הלחימה ושחרור המחבלים. בעיני הערבים זו כניעה, זו חולשה, זו פרצה קוראת לגנב, זה חלום אשר יכול להתממש.

אני ממש לא רואה את הפוליטיקאים שתומכים כל כך במשפחות החטופים היום, קולטים כי זה מה שיקרה לתושבים במעלה אדומים ובכל יהודה ושומרון. אני גם מטיל ספק אם זה ממש יוציא אותם משלוותם.

גם הפסקה זמנית של המלחמה תהא טעות חמורה. אחרי חודשיים של הפוגה לא יאפשר לנו העולם להמשיך במלחמה, אנחנו נצטייר כתוקפנים ונואשם בהפרה הפסקת אש.

שחרור אלף מחבלים משמעותו הקמה מיידית של 1000 בסיסי חמאס. הם ישובו לבתיהם כגיבורים לאומיים, הם יסחפו אחריהם אלפים רבים, ואנו, המתגוררים ביהודה ושומרון, נעמוד בסכנה קיומית  יום יומית. אתם יכולים לשער מה יקרה אם ישוחררו 6,000 מחבלים.

ההתנהלות שלנו מול סינוואר והחמאס הם הברומטר למה שיתרחש ביהודה ושומרון, כך שיש רק דרך אחת ויחידה - חיסול סינוואר, עוזריו ובכיריו וריסוק טוטאלי של החמאס. אסור להשאיר להם כל זכר, הם צריכים להיות הדוגמא, הסמל, לכל מה שלערביי יהודה ושומרון לא ממש ירצו לחקות.

כשאתה עושה טעות פעם אחת אתה נקרא נאיבי, תמים וחסר ניסיון, אך אם אתה נופל שוב באותה טעות, אתה טיפש. אנחנו לא שוכחים כי בעקבות לחץ ציבורי אדיר שוחררו יותר מאלף מחבלים, כולל סינוואר, בעסקת שליט. לכולם ברור היום כי זו הייתה טעות לאומית. הכניעה ללחץ הציבורי נתנה הרגשה טובה לרגע, אך ברמה הלאומית הביאה את סינוואר להכות בנו שוק על ירך. 

אין לאף פוליטיקאי כל זכות להפקיר את תושביה היהודים של יהודה ושומרון. עם כל הכאב לחטופים, אין בלבי ספק כי במידה וייפסק הלחץ של הפוליטיקאים והמשפחות, ייחלש כוח המיקוח של סינוואר. אין לי ספק כי המשך הלחץ הצבאי יביא להשגת שתי המטרות, חיסול החמאס ושחרור החטופים. על עם ישראל להתפקח ולהבין שכל עסקה עם חמאס הינה אסון לאומי, שעלינו לעשות כדי הכל למנוע אותו - וטובה שעה אחת קודם.

תגובות