יום שני, 15 באפריל 2024, ז' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 02-5900070

חדשות במעלה נט

החדשות המקומיות

לימודים בצל המלחמה | זווית אישית | עו"ד שלומי בן דור

סטודנטים רבים עדיין מגויסים למילואים, הסמסטר החל, החיים ממשיכים והם אינם יודעים אם ומתי יוכלו להשלים את החסר 2 הסיסמאות לפיהן אף סטודנט לא יישאר מאחור ויינתנו הקלות למשרתי המילואים, נותרו בגדר סיסמאות 2 יש לפעול למתווה בו הסטודנטים המילואימניקים יקבלו פטור מקורסים שונים, יוכלו ללמוד מרחוק ויזכו להפחתת שכר הלימוד או לחילופין, יקבלו מענק 

פורסם בתאריך:


מדינת ישראל נמצאת למעלה מארבעה חודשים במלחמה הצודקת מכל. למלחמה הזו מגויסים אנשי מילואים רבים, בהם סטודנטים חדשים או ממשיכים באוניברסיטאות או במכללות השונות. כמעט אין בית במדינת ישראל שאין בו סטודנט.

משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה, הגם שלקח להם כמה שבועות להתעשת על עצמם, קיבלו החלטה על דחיית פתיחת שנת הלימודים לתקופות שונות (מדוע האבחנה?) במכללות ובאוניברסיטאות. החלטה נוספת שקיבלו והיא מקוממת: המוסדות האקדמיים עצמאיים להחליט מה לעשות.

הסיסמאות שאנחנו שומעים מספר חודשים, לפיהן אף סטודנט לא יישאר מאחור ויינתנו הקלות, נכון לעכשיו נשארו בגדר סיסמאות. לצערי, סטודנטים רבים טרם סיימו את שירות המילואים, הפסידו סמסטר שלם שהשלמתו אינה באופק ושאין ידוע לסטודנטים מתי ואם בכלל יושלם. בנוסף, הסטודנטים המשרתים במילואים ומגיעים לעיתים לספסל הלימודים, נדרשים לגשת לבחינות ולהגיש עבודות ככל סטודנט שאינו משרת במילואים. עוד אוסיף כי מרבית המכללות קיימו את לימודי הסמסטר ב"זום", ועדיין גובות את מלוא שכר הלימוד על אף כי הסטודנטים אינם נהנים משירותי המכללה, למעט שמיעת המרצים. כאשר הביעו על כך הסטודנטים תרעומת, המכללות החליטו להחזיר הלימודים בצורה פרונטאלית על אף הקשיים לאור המצב במדינה, והכל כדי לא להפסיד כסף.

אני שומע מתווים מסוימים אשר מועלים על ידי משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה מחד, ועל ידי נציגי הסטודנטים מצד שני, וכולי תקווה כי יגיעו למתווה מוסכם ולא יינתנו למוסדות אקדמיים לקבל החלטה באופן עצמאי. המתווה צריך לכלול בין השאר: פטור בקורסים שונים, המשך לימוד מרחוק, הפחתת שכר הלימוד, ולחילופין, הענקת מענק לסטודנטים הלוחמים.

אותם הסטודנטים אשר בבוקר אחד עזבו את המשפחה, הילדים ומקומות העבודה, והלכו להגן על המדינה, זקוקים לתמיכה וסיוע המקסימליים על מנת שיוכלו להשלים לימודיהם בצורה החלקה והקלה ביותר.

הטור נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד ומיועד לנשים וגברים כאחד.

 

 

תגובות