יום שני, 15 באפריל 2024, ז' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 02-5900070

חדשות במעלה נט

החדשות המקומיות

זווית אישית /חובתנו הלאומית

מיגור החמאס הוא חובה לאומית של מדינת ישראל 2 אל לנו לגלות חולשה ולהוריד את הקצב 2 סינואר בוודאי אומר לסביבתו לגלות סבלנות, כי נתניהו יישבר אל מול הלחץ המופעל עלינו מהעולם כולו, מבית הדין בהאג וממשפחות החטופים; עלינו להגביר את הקצב, אין לי ספק כי המשך הלחץ הצבאי יביא לחילוץ החטופים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רפי בן חור

ה-7 באוקטובר נרשם בדפי ההיסטוריה של עם ישראל כאחד הימים הקשים והמחרידים ביותר. תוך יום איבדנו 1200 אזרחים תמימים אשר נרצחו בדם קר ובאכזריות רבה על ידי מרצחי החמאס. מאות נחטפו כשבויי מיקוח אל תוך עזה, בתקווה לגבות מחיר יקר ביותר מישראל בתמורה לשחרורם. 

ללא ספק, מחדל נורא לכל הגורמים האחראיים, מראש הממשלה, עובר לשר הבטחון ועד הרמטכ"ל. זהו מחדל אשר הצביע חד משמעית כי באותו יום הובסנו בקרב מול כוחות הרשע של החמאס, ניצחון אשר יירשם לזכות החמאס בקרב כל מוסלמי או שונא ישראל בכל רחבי העולם. זהו ניצחון אשר נותן לאויב אכזר זה המון כוח בקרב כל הפלשתינים, מבליט את חולשתה של ישראל, מזמין ומעודד את כל הפלשתינים לפעול ללא חשש נגד ישראל ויישוביה. מבחינת ישראל, ללא ספק זו מלחמת קיום, מלחמת העצמאות השנייה.

צה"ל התעשת מהר מאוד, ובאמצעות כל עם ישראל נכנס למלחמת הצלה זו עם מוטיבציה גדולה ואמונה אדירה, תוך איחוד השורות וקירוב כל לבבות ישראל. נערינו נלחמו וחרפו נפשם על מנת למגר את החמאס ולהרחיק את האיום על קיומה של ישראל, ומאידך להשיב את החטופים ארצה לבתיהם.

החמאס מובס בכל הקרבות בעזה מול צה"ל, אך מחזיק חזק בידיו את פירות הניצחון של היום הראשון, אלו הם החטופים, שהם קלף המיקוח של החמאס מול ישראל. הוא על סף התרסקות, הוא פועל בכל כוחו כדי להפסיק את הקרבות נגדו, הוא מפעיל לשם כך את דרום אפריקה בבית הדין הבינלאומי בהאג, מפעיל מדינות כמו תורכיה וקטאר, ובאכזריותו הרבה הוא מפעיל טרור פסיכולוגי המאשים את ישראל בהריגתם של חטופים במסגרת המלחמה הנמשכת.

לבי יוצא לכאבם העמוק של משפחות החטופים. אני מבין את מאבקם. כל העולם רואה את הקמפיין הענק והמרשים במלחמה בדרישה להחזרת החטופים. נראה יותר ויותר כי מאבק זה הוא מכוון יותר לכיוון ממשלת ישראל, ולא לעבר אלה אשר חטפו ומחזיקים את החטופים. אני מתאר לעצמי כי היום יושב סינואר באחת המנהרות, כאשר מסביבו אנשיו, שסביר להניח כי הם לא כל כך שבעי רצון מהמצב, הם רוצים לשרוד ולהציל את עצמם, ופה ושם הם משדרים תחושות אלה למנהיגם הנפשע. אין לי ספק שהוא אומר להם בזו הלשון: "תהיו עם סבלנות, תהיו חזקים, אנחנו נעצור את המלחמה ונגרש מכאן את היהודים. ראו, יש משפט בהאג בדרישה להפסקת המלחמה, משפחות החטופים מפעילות על נתניהו מכבש עצום לנהל עמנו מו"מ להחזרת החטופים, ודרישה זו מגובה על ידי כל התקשורת שלהם, כולל אלופי בצה"ל במילואים, ראש ממשלה לשעבר ואלפי מפגינים ברחובות".

סינואר ימשיך ויאמר להם בגאווה: "יש לי ניסיון עם היהודים, הייתי בקרבם שנים רבות. הם יישברו, ממשלתם לא תעמוד בלחץ, ראו איך הצלחתי לשחרר 1200 אסירים מהכלא תמורת חייל אחד. אנו זקוקים לסבלנות ואורך רוח. היהודים רוצים הכול עכשיו, אין להם סבלנות. ראש הממשלה שלהם לא יעמוד בלחץ, מצבו הפוליטי קשה. אנו נקבל את הפסקת המלחמה ואת כל האסירים הפלשתינים, גם מארגונים אחרים, כולל כל אלה אשר נפלו בשבי בעזה. אנו נשקם את עזה וננהיג את כל העם הפלשתינאי, כולל יהודה ושומרון וערבים המתגוררים בישראל".

אין ספק בליבי כי זו התמונה, ואף גרוע ממנה. בל נשכח כי כל ערביי יהודה ושומרון עומדים דרוכים לכישלונה של ישראל במלחמה זו, ועל חיזבאללה כבר דיברנו? וסוריה ואיראן? מיגור החמאס היא חובה לאומית של ישראל, היום, דחוף, ולא מחר. אני מאמין כי עלינו להגביר את קצב המלחמה, ולא לגלות כרגע כל חולשה. אין לי ספק כי המשך הלחץ הצבאי יביא לחילוץ החטופים, יש לי תחושה כי אין זו משימה בלתי אפשרית, אם ירצה השם היא תצא לפועל ובהצלחה.

תגובות